زیبایی بینی بدون جراحی، یک روش درمانی ساده است که در آن از تزریق فیلر و  ژل برای اصلاح ظاهر بینی مطابق با معیارهای زیبایی بینی استفاده می‌شود. برخلاف جراحی رینوپلاستی، تزریق ژل‌، این امکان را فراهم می‌کند که نتایج سریع درمانی با دوره بهبود به نسبت کوتاه یا حتی بدون نیاز به دوره بهبود برای بیمار ایجاد شود. زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل بینی، یک روش درمانی بی‌خطر و غیرتهاجمی است که می‌تواند به‌عنوان جایگزینی برای عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی توسط جراح بینی مورداستفاده قرار گیرد.

در کلینیک زیبایی سیب سرخ از تکنیک‌های بسیار تخصصی و سفارشی شامل استفاده از تزریق ژل برای بازیابی و بهبود مشکلات ظاهری بینی استفاده می‌شود. این روش‌ها شامل تزریق ژل‌های ماندگار برای دستیابی به یک ظاهر زیبا و نتایج بلندمدت در ارتباط با اصلاح ظاهر بینی بیمار است. به دنبال انجام یک مشاوره جامع در کلینیک سیب سرخ، پیرامون زیبایی ظاهری بینی و مشکلات مربوط به عدم تناسب آن، یکی از پیشنهادهای پزشکان ما استفاده از روش زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل به‌عنوان راه‌حلی مناسب برای دستیابی به نتایج بهینه و بهبود زیبایی بینی بدون جراحی است. بدین ترتیب بیمار می‌تواند از عوارض خطرناک جراحی و در برخی موارد نتایج نامناسب جراحی مصون بماند.

کسانی برای استفاده از روش زیبایی بینی بدون جراحی مناسب هستند که دارای شرایط زیر باشند:

 • بینی آن‌ها کمی انحراف داشته باشد.
 • افراد دارای بینی کوچک که ظاهر بینی آن‌ها نیاز به اصلاح دارد.
 • بینی‌های قلاب مانند که نیاز به صاف شدن دارند.
 • افرادی که بر روی بینی آن‌ها برآمدگی کمی وجود دارد.
 • مواردی که افتادگی ملایم یا خفیف روی سر بینی وجود دارد.
 • افرادی که بینی آن‌ها پس از جراحی رینوپلاستی نیاز به اصلاح دارد.
 • مواردی که به ارتفاع، ساختار و سر بینی بزرگتری نسبت به بینی خود نیاز دارند.

 

تزریق

مقدار کمی از  ژل به محل تزریق شده و موقعیت آن‌ها به‌طور دقیق در زیر پوست تنظیم می‌شود. به‌این‌ترتیب می‌توان کنترل کامل بر ظاهر و زیبایی ایجادشده در طول درمان کوچک کردن بینی داشت. پزشک در ادامه محل تزریق را ماساژ می‌دهد تا به‌این‌ترتیب بتواند ظاهربینی را با توجه به نیازهای درمانی اصلاح نماید. در طول درمان، بیمار کاملاً بیدار و هوشیار است. در این زمان معمولاً یک آینه در اختیار قرار داده می‌شود تا با استفاده از آن بیمار بتواند نتیجه تزریق ژل به بینی را مشاهده کرده و کنترل نماید.

 

مزایای عمل بینی بدون جراحی با تزریق ژل به شرح زیر هستند:

 • دستیابی به نتایج تقریبا ماندگار: درصورتی‌که یک بیمار درباره استفاده از روش جراحی بینی تردید دارد، زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل می‌تواند نتایج مشابه جراحی بینی سنتی را برای فرد به همراه داشته باشد، اما این نتایج برای همیشه ماندگاری و دوام ندارد.
 • هزینه کمتر: عمل بینی بدون جراحی با تزریق ژل هزینه‌ای کمتری نسبت به نرخ عمل زیبایی بینی و جراحی پولیپ بینی دارد. قیمت و هزینه تزریق ژل در بینی بستگی به مقدار تزریق و اصلاح انجام شده بر روی بینی دارد.
 • غیرتهاجمی بودن: فکر کردن به عمل جراحی یا قرار گرفتن تحت بی‌هوشی عمومی به حدی برای بعضی افراد نگران‌کننده است که از انجام عمل جراحی زیبایی بینی خودداری می‌کنند. این موضوع در حالی است که کوتاه کردن بینی بدون جراحی با تزریق ژل ۱۰۰% بدون نیاز به عمل جراحی و غیرتهاجمی انجام می‌شود و در این حالت فقط چند سوزن به بینی شما وارد می‌شود.
 • دوره بهبود کوتاه: با استفاده از روش زیبایی بینی بدون عمل جراحی با تزریق ژل نیازی به استراحت پس از تزریق ژل نیست و دیگر شما با ظاهر کبود یا همراه با پانسمان برای چند روز پس از جراحی روبه‌رو نخواهید شد. در این حالت فقط کمی احساس درد و مقدار کمی ورم در روز انجام تزریق وجود خواهد داشت. همچنین امکان ازسرگیری تمام فعالیت‌های عادی در روز پس از تزریق برای بیمار وجود دارد.
 • بدون درد: یکی از دلایل متداول بودن این روش درمانی بین افراد، بدون درد بودن آن است.

منبع: کلینیک سیب سرخ