تعریق زیاد بدن با نام پزشکی هایپرهیدروزیس یک مشکل شایع است که هر دو جنس زن و مرد را درگیر می‌کند. دست‌ها، پاها و زیر بغل، بخش‌هایی هستند که معمولا دچار تعریق زیاد می‌شوند. افراد ممکن است دچار تعریق شبانه یا تعریق بیش از حد سراسر بدن باشند. هایپرهیدروزیس یک مشکل موقتی نیست و می‌تواند باعث خجالت‌زدگی فرد و فاصله‌گرفتن او از دیگران شود. اما خبر خوب برای این افراد این است که این مشکل با تزریق بوتاکس یا سم بوتولینیوم درمان می‌شود. ممکن است فکر کنید که سم بوتولینیوم تنها در موارد زیبایی و برای رفع چروک کاربرد دارد اما این شل‌کننده عضله سال‌هاست که توسط پزشکان برای درمان تعریق بیش از حد و همچنین سایر مشکلات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تحقیقات نشان می‌دهند که استفاده از بوتاکس برای درمان عرق کردن زیاد، بسیار نتیجه‌بخش است. کلینیک سیب سرخ، برای افرادی که از تعریق زیاد زیر بغل، دست‌ها و پاها رنج می‌برند، تزریق بوتاکس را انجام می‌دهد. پزشکان این کلینیک، در ابتدا هر فرد را ارزیابی کرده و پس از تشخیص عارضه، برنامه‌ی درمانی مخصوص او را طراحی می‌کنند. تعداد واحدهای بوتاکس تزریق‌شده، محل تزریق و تعداد جلسات درمانی برای هر فرد متفاوت خواهند بود.

افراد مبتلا به هایپرهیدروزیس دچار تعریق بیش از حد هستند. بیشتر نواحی زیر بغل دچار این مشکل می‌شود و در مواقعی که لباس به خاطر تعریق بیش از حد خیس شده یا قطرات عرق می‌چکند استرس و اضطراب بسیار زیادی به فرد وارد می‌شود. افرادی که از نتیجه تزریق بوتاکس برای درمان مشکل تعریق بیش از حد در ناحیه زیربغل خود راضی بوده‌اند گفته‌اند که انجام این درمان زندگی آنها را تغییر داده و به دلیل توانایی کنترل مشکل اعتمادبه‌نفسشان تا حد زیادی افزایش یافته است.

مزایای درمان هایپرهیدروزیس با تزریق بوتاکس

بر اساس گفته‌های افرادی که برای رفع مشکل هایپرهیدروزیس زیربغل تحت درمان با بوتاکس قرار گرفته‌اند این درمان کیفیت‌ زندگی آنها را به روش‌های زیر افزایش داده است:

  • افزایش بازدهی در محل کار
  • افزایش عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس
  • افزایش مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی
  • رغبت بیشتر به برقراری روابط احساسی
  • افزایش فعالیت فیزیکی و ورزش